علت خاموش و روشن شدن پکیج

علت خاموش و روشن شدن پکیج

در این مقاله می‌خواهیم چرا علت خاموش و روشن شدن پکیج را بررسی کنیم. گاهی اوقات پکیج‌ها به دلایل مختلفی مرتب خاموش و روشن می‌شوند. دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج چیست؟ چرا مشعل روشن می‌شود اما پس از 7ثانیه ریست می‌شود؟ برای دانستن این دلایل تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج

یکی از مشکلاتی که برای که برای کاربران پکیج پیش آمده است، خاموش و روشن شدن مداوم پکیج است. این مشکل به دلایل زیادی بستگی دارد. در ادامه این مقاله ما دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج را به طور کامل برای شما نام برده‌ایم. در صورتی که پکیج شما با این مشکل رو به رو شد، به هیچ عنوان آن را نادیده نگیرید و در اسرع وقت این مشکل را برطرف کنید.

  • کمبود فشار آب

کمبود فشار آب می‌تواند علت خاموش و روشن شدن پکیج شوفاژ دیواری باشد. برای رفع این مشکل تنها باید فشار آب ورودی به پکیج شوفاژ دیواری را بررسی کنید. با افزایش فشار آب، این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

  • قطعی اتصالات موجود در پکیج

ممکن است قطعات موجود در پکیج دچار اتصالی شده و یا قطعی داشته باشند.

  • وجود رسوبات در لوله‌ها

از دیگر دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج وجود رسوبات آب درون لوله‌ها است. رسوبات از گردش صحیح آب درون‌ لوله‌ها جلوگیری کرده و سبب می‌شود که پکیج خاموش و روشن شود.

  • خرابی برد دستگاه

خرابی برد دستگاه و یا سوختگی یکی از قطعات برد علت خاموش و روشن شدن پکیج می‌باشد. برد دستگاه یک قطعه بسیار مهم برای پکیج است و باید از سلامت آن و عملکرد صحیح آن اطمینان حاصل کنید.

  • خرابی فن پکیج

از دیگر دلایل، می‌توان به خرابی فن پکیج اشاره کرد. زمانی که فن دستگاه خراب باشد، تهویه هوا درون پکیج به خوبی انجام نشده و پکیج مرتبا خاموش و روشن می‌شود.

  • کاهش فشار گاز

زمانی که فشار گاز درون پکیج کاهش پیدا کند، مشعل پکیج نمی‌تواند به درستی کار کند. در اینصورت پکیج خاموش شده و پس از رسیدن گاز کافی دوباره روشن می‌شود.

  • جوش آوردن پکیج

اگر دمای آب درون پکیج از میزان معینی بالاتر برود، پکیج جوش آورده و خاموش می‌شود.

  • خربی پمپ سیرکولاتور

پمپ سیرکولاتور آب را از درون لوله‌ها برای گرم شدن به سمت درون لوله‌های پکیج می‌کشد. اگر این پمپ خراب شود، آب به اندازه کافی وارد پکیج نشده و پکیج خاموش می‌شود.

  • هواگیری لوله‌ها

وجود هوا در لوله‌ها علت خاموش و روشن شدن پکیج شوفاژ دیواری می‌باشد. وجود هوا در لوله‌ها، سبب وقفه در روند گرم کردن آب می‌شود. بنابراین پکیج خاموش شده و دوباره برای ادامه کار روشن می‌شود.

  • خرابی NTC

خرابی NTC یا کلید تنظیم دمای آب، سبب می‌شود که آب بیشتر از حد معین برای پکیج داغ شود. در این صورت پکیج جوش آورده و خاموش می‌شود. پس از خنک شدن و کمتر شدن دمای آب، پکیج دوباره روشن می‌شود.

دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج
چرا مشعل روشن می‌شود اما پس از 7ثانیه ریست می‌شود؟

چرا مشعل روشن می‌شود اما پس از 7ثانیه ریست می‌شود؟

اگر پکیج شما این مشکل را دارد که چرا مشعل روشن می‌شود اما پس از 7ثانیه ریست می‌شود؟ باید بگوییم این موضوع به چند دلیل اتفاق می‌افتد. تنظیم نبودن میله یون، خرابی مجموعه یون، خرابی برد کنترل، عدم اتصال ارت دستگاه به برد کنترل و تنظیم نبودن فشار گاز مینیمم ( 1.8 الی 2.2 میلی بار) از دلایل آن است.

کلام آخر

ما در این مقاله علت خاموش و روشن شدن پکیج را بررسی کردیم. دانستیم که دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج چیست و چرا مشعل روشن می‌شود اما پس از 7ثانیه ریست می‌شود؟ در درجه اول باید بدانید که خاموش و روشن شدن مداوم پکیج خبر از خرابی پکیج دارد. بنابراین شما با مشاهده این موضوع باید سریعا پیگیری کنید.

همچنین باید بدانید که تمامی دلایل گفته شده در بالا باید توسط یک متخصص و تکنسین پکیج بررسی و تعمیر شود. افراد معمولی ممکن است به پکیج آسیب برسانند. پس در صورت مشاهده هر گونه خرابی و یا تغییر در عملکرد پکیج حتما با نمایندگی پکیج خود تماس بگیرید. امیدواریم این مقاله درباره علت خاموش و روشن شدن پکیج برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد