نکات نگهداری از پکیج

نکات نگهداری از پکیج

در این مقاله می‎‌خواهیم درباره نکات نگهداری از پکیج صحبت کنیم. پکیج شوفاژ دیواری یکی از مهمترین وسایل موجود در خانه می‌باشد. انسان‌ها روزانه بارها و بارها در منازل و محیط خود از آب گرم استفاده می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که نکات محافظتی پکیج را بدانند. راه‌های افزایش طول عمر پکیج.چیست؟ زمانیکه از پکیج استفاده نمی‌کنیم چه کنیم؟ برای دانستن تمامی این موارد و سوالات تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

نکات محافظتی پکیج

همانطور که می‌دانید، پکیج شوفاژ دیواری یک دستگاه برای تامین گرما و آب گرم می‌باشد. در واقع زمانی که ما از پکیج شوفاژ دیواری به روشی درست و صحیح استفاده کنیم و نکات محافظتی پکیج را مو به مو انجام دهیم، دستگاه به زودی خراب نشده و نیاز به تعمیر نخواهد داشت.

نکات نگهداری از پکیج بسیار زیاد می‌باشد. اما تنها چند مورد اصلی و حیاتی وجود دارد که برای افزایش طول عمر پکیج.کافی می‌باشد.

اولین نکته در حفاظت از پکیج بررسی سیم‌های ورودی به پکیج می‌باشد. چنانچه سیم‌های برق پکیج اتصالی و یا قطعی نداشته باشند، صدمه‌ای به دستگاه وارد نمی‌شود.

نکته بعدی توجه به محل نصب پکیج است. علاوه بر محل نصب پکیج باید به نحوه نصب آن نیز دقت داشته باشید. کج و نامیزان نصب کردن پکیج، بر روی عملکرد آن اثر می‌گذاشت. در نظر داشته باشید که یک الی دو متر از زمین فاصله داشته باشد. در محیط‌هایی با متراژ کمتر از 60 متر حتما کارشناسی نصب انجام شود. اگر پکیج شوفاژ دیواری داخل منزل نصب می‌شود، حتما از دودکش دوجداره استفاده شود.

پس از مدتی استفاده از پکیج شوفاژ دیواری نکات محافظتی پکیج را رعایت کنید. هواگیری رادیاتورها و لوله‌ها یکی از نکات نگهداری از پکیج می‌باشد. لوله‌ها را رسوب‌گیری کنید.

به گردش آب درون لوله‌ها توجه کافی داشته باشید. ممکن است به هر دلیلی گردش آب دچار مختل شود. یخ زدگی آب، کم شدن فشار آب، هواگرفتگی، رسوب گرفتگی، خرابی پمپ و… از عوامل اختلال در گردش آب پکیج می‌باشد. این موارد را برطرف کنید.

سلامت پمپ دستگاه بسیار مهم است. در صورت مسدود بودن مسیر پمپ، مشکلات متعددی برای دستگاه به وجود می‌آید.

نکات محافظتی پکیج افزایش طول عمر پکیج زمانیکه از پکیج استفاده نمی‌کنیم چه کنیم؟

افزایش طول عمر پکیج

در مورد افزایش طول عمر پکیج باید بگوییم از قطعات جانبی بسیار باکیفیت استفاده کنید. مانند سختی گیر آب درجه یک، صافی مغناطیس مدار گرمایش، محافظ برق استاندارد باکیفیت. ممکن است آب درون لوله‌های رادیاتور به دلیل سرمای زیاد هوا یخ بزند.

سیستم ضد یخ‌زدگی مناسب بر روی پکیج خود نصب کنید. سالانه از نمایندگی پکیج خود کمک گرفته و دستگاه خود را سرویس کنید. به سروصدای دستگاه خود توجه کافی داشته باشید. هرگونه تغییر در صدای پکیج خبر از تغییر در عملکرد عادی آن دارد.

فراموش نکنید که توجه به دودکش نیز یکی از نکات نگهداری از پکیج می‌باشد. گرفتگی دودکش سبب خرابی سنسور و مشعل پکیج شده و خاموش و روشن شدن دستگاه را به همراه دارد. هر چند وقت یکبار مسیر پکیج را بررسی کنید و از مسدودنبودن آن مطمئن شوید.

شما با توجه به هر یک از مواردی که در بالا گفته شد و رعایت آن‌‌ها، افزایش طول عمر پکیج.خود را تضمین کرده‌اید.

زمانیکه از پکیج استفاده نمی‌کنیم چه کنیم؟

شما گاهی به دلایل مختلف و یا مسافرت طولانی از پکیج و رادیاتورها استفاده نمی‌کنید اکنون این سوال پیش می‌آید، زمانیکه از پکیج استفاده نمی‌کنیم چه کنیم؟

برای این کار در ابتدا برق ورودی، شیر آب سرد و شیر گاز دستگاه را قطع کنید. سپس یکی از شیرهای آب گرم را باز کرده و سپس شیرپرکن پکیج را باز کنید تا آب مدار تخلیه شود. در این هنگام عقربه فشارسنج باید عدد صفر را نشان دهد. سپس دستگاه را به طور کامل خاموش کنید. نکته بسیار مهم این است که اگر فصل تابستان است، نیازی به تخلیه آب داخل پکیج شوفاژ دیواری نمی‌باشد. اما اگر در فصل زمستان قصد استفاده از پکیج و رادیاتور را به مدت طولانی ندارید، به علت یخ زدن آب داخل پکیج شوفاژ دیواری و جلوگیری از خسارات زیاد آب داخل پکیج را حتما تخلیه نمایید.

کلام آخر

ما در این مقاله درباره نکات نگهداری از پکیج و راه‌های افزایش طول عمر پکیج.مطالبی را آموختیم. استفاده از پکیج به دلیل اینکه در مدتی کم و خیلی سریع آب را گرم می‌کرد، رواج پیدا کرد. اولین و مهمترین نکته، نگهداری صحیح دستگاه می‌باشد. با رعایت نکات محافظتی پکیج مشکلی برای دستگاه ایجاد نمی‌شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد