علت بالا رفتن فشار بار پکیج

علت بالا رفتن فشار بار پکیج

در این مقاله قصدر داریم درباره علت بالا رفتن فشار بار پکیج برای شما صحبت کنیم. گاهی اوقات فشارسنج روی پکیج به طور ناگهانی بالا می‌رود. دلایل افزایش فشارسنج پکیج چیست؟ راه حل کاهش فشار پکیج چیست؟ چرا با افزایش دما فشار بار پکیج بالا می‌رود؟ اگر بالا رفتن فشار پکیج را تجربه کرده‌اید و این سوالات برای شما پیش آمده است، تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

دلایل افزایش فشارسنج پکیج

افزایش فشار بار دستگاه یکی از مشکلاتی است که همواره برای پکیج‌های مختلف پیش می‌آید. علت بالا رفتن فشار بار پکیج ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد.

به دلیل استفاده روزانه از آب گرم در منازل و محیط، توجه به سلامت دستگاه پکیج از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. گاهی ممکن است فشارسنج پکیج بالا رفته و عددی بیشتر از حد نرمال را نشان دهد. در این هنگام باید دلایل افزایش فشارسنج پکیج را شناخته و علت بالا رفتن فشار بار پکیج را بررسی کنیم.

در نظر داشته باشید فشار بار نرمال دستگاه پکیج شوفاژ دیواری بین 0.7 تا 1.5 بار می‌باشد.

  • خرابی مبدل پکیج

یکی از دلایلی که سبب بالا رفتن عقربه فشار سنج دستگاه است، خرابی مبدل پکیج می‌باشد. رسوب گرفتن، سوراخ شدن و خرابی مبدل از دلایل افزایش فشارسنج پکیج می‌باشد. تعویض و یا شستشوی مبدل مشکل را برطرف می‌کند.

  • خرابی شیر اطمینان

زمانی که فشار بار پکیج به طور ناگهانی افزایش پیدا کند، شیر اطمینان به صورت خودکار باز شده و باعث آزادشدن آب و کاهش فشار می‌شود. زمانی که شیر اطمینان خراب باشد، آبی آزاد نشده و فشار کاهش پیدا نمی‌کند.

  • خرابی منبع انبساط

یکی از وظایف اصلی منبع انبساط، ثابت نگه داشتن فشار دستگاه می‌باشد. خرابی منبع انباسط موجب عدم تعادل در حجم آب و فشار شده و عقربه فشارسنج بالا می‌رود.

  • خرابی برد پکیج

همانطور که می‌دانید، برد پکیج همانند مغز آن است. هرگونه تغییر در عملکرد برد دستگاه، مشکلاتی را در پکیج ایجاد می‌کند.

  • خرابی شیر تخلیه

زمانی که شیر تخلیه در پکیج خراب شود، آب اضافی پکیج به درستی  تخلیه نشده و سبب افزایش فشار بار پکیج می‌شود.

موارد بالا از اصلی‌ترین دلایل افزایش فشارسنج پکیج می‌باشد. در ادامه توضیح می‌دهیم که برای راه حل کاهش فشار پکیج چه کارهایی را باید انجام دهیم.

دلایل افزایش فشارسنج پکیج

راه حل کاهش فشار پکیج

چرا با افزایش دما فشار بار پکیج بالا می‌رود؟

راه حل کاهش فشار پکیج

در ابتدا شیر آب سرد ورودی پکیج را بسته و شیر آب گرم را باز کنید. سپس شیر پرکن دستگاه را باز کنید و صبر کنید تا عقربه فشارسنج کاهش پیدا کند.

همچنین می‌توانید با هواگیری رادیاتورها فشار دستگاه را کم کنید. اما بهتر است با نمایندگی پکیج خود تماس گرفته و از او کمک بخواهید.

چرا با افزایش دما فشار بار پکیج بالا می‌رود؟

در پاسخ به سوال چرا با افزایش دما فشار بار پکیج بالا می‌رود؟ باید بگوییم، در صورت افزایش دما، فشار نیز به میزان بسیار کمی افزایش پیدا می‌کند.

اما اگر این افزایش دما بسیار محسوس بود، به طوریکه که عقربه فشارسنج عددی بیشتر از 1.5 بار را نشان داد، دلایل زیر را بررسی کنید. خرابی منبع انبساط، تنظیم نبودن باد منبع انبساط و مناسب نبودن منبع انبساط با دستگاه سبب افزایش فشار بار پکیج با افزایش دما می‌باشد.

کلام آخر

ما در این مقاله دلایل افزایش فشارسنج پکیج و راه حل کاهش فشار پکیج را بررسی کردیم. دانستیم که علت بالا رفتن فشار بار پکیج چیست و چرا با افزایش دما فشار بار پکیج بالا می‌رود ؟

تمامی مواردی که در بالا گفته شد باید توسط افراد متخصص بررسی و تعمیر شود. دستکاری ناآگاهانه قطعات پکیج ممکن است آسیب‌های بیشتری را به دستگاه وارد کند. در صورتی که لازم است، پکیج سرویس و تعمیر شود حتما با نمایندگی خود تماس بگیرید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد