علل سرد و گرم شدن آب پکیج

علل سرد و گرم شدن آب پکیج

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در صورت استفاده از آب گرم پکیج، مرتبا آب آن سرد و گرم شده و دمای یکسانی ندارد. علل سرد و گرم شدن آب پکیج چیست؟ دلایل تغییر دمای آب پکیج چیست؟ در این مقاله قصد داریم دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج را بیشتر بررسی کرده و بدانیم راه حل آن را بررسی کنیم.

دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج

ممکن است در حال ظرف شستن باشید و یا در حمام مشغول دوش گرفتن. ناگهان آب گرم، سرد شده و شما باید دوباره تا زمان گرم شدن آب صبر کنید. این کار هم زمان زیادی را از شما صرف می‌کند و هم خبر از نیاز پکیج به تعمیرات می‌دهد.

شما با بررسی دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج می‌توانید علت را پیدا کرده و مشکل پکیج خود را پیدا کنید. در نظر داشته باشید اگر دانش کافی برای این کار ندارید، آن را به دست افراد متخصص در زمینه یافتن علل سرد و گرم شدن آب پکیج بسپارید.

دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج دلایل تغییر دمای آب پکیج

دلایل تغییر دمای آب پکیج

در ادامه مقاله دلایل تغییر دمای آب را برای شما توضیح داده‌ایم.

  • خاموش شدن مشعل پکیج

اولین علتی که باعث سرد شدن آب گرم می‌باشد، خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله علت خاموش شدن مشعل پکیج و مطالعه آن، با دلایل آن و راه حل رفع این مشکل آشنا شوید. ممکن است شعله مشعل به درستی تنظیم نشده باشد. بنابراین اولین قدم بررسی مشعل و شعله می‌باشد. اگر موردی نداشت به سراغ دیگر دلایل بروید.

  • رسوب داشتن مبدل ثانویه

اگر پکیج شما، از آن دسته پکیج‌هایی است که از دو مبدل استفاده می‌کند، باید بعد از گذشت دو سال مبدل ثانویه را رسوب‌گیری کنید.

  • تغییر فشار آب ورودی

نوسان در فشار آب ورودی به پکیج از دیگر دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج می‌باشد. اگر فشار آب ساختمان کم است، باید صبر کنید تا فشار آب به حد کافی برسد.

  • خرابی سنسور NTC

وظیفه این سنسور اعلام دمای آب به برد دستگاه است. زمانی که این سنسور خراب باشد، دمای آب به درستی به برد دستگاه اعلام نشده و سبب ایجاد مشکل می‌شود.

  • خرابی فلوسوئیچ

یکی از مشکلاتی که در پکیج‌های تک مبدله خرابی فلوسوئیچ یا فلومتر است. این سیستم باید تشخیص دهد و چه زمانی آب نیاز به گرم شدن دارد؟ در صورت خرابی این سیستم، پکیج به درستی به جریان آب پاسخ داده و این امر از علل سرد و گرم شدن آب پکیج می‌باشد.

راه حل

برای رفع مشکل سرد و گرم شدن آب گرم در ابتدا فشار گاز ورودی به پکیج را بررسی کنید. شعله شوفاژ را دوباره تنظیم کنید. سنسورهای دما را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

اگر مشکل از سوپاپ شیر موتوری می‌باشد، آن را تعویض کنید. رسوب گیری مبدل ثانویه را با اسید مخصوص انجام دهید. فشار آب ورودی به پکیج را بررسی کنید.

در نظر داشته باشید که اگر دانش کافی در زمینه پکیج و تعمیرات آن ندارید،بهتر است برای بررسی و تعمیرات از نمایندگی خود کمک بگیرید.

کلام آخر

علل سرد و گرم شدن آب پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد. در این مقاله دلایل سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی پکیج و دلایل تغییر دمای آب پکیج به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده شده است.

اگر شما هم با این مشکل رو به رو هستید، آن را جدی گرفته و حتما از کارشناس مربوطه کمک بگیرید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد