روشن ‌ماندن فن پکیج

روشن ‌ماندن فن پکیج

در این مقاله می‌خواهیم درباره علت روشن ‌ماندن فن پکیج برای شما صحبت کنیم. یکی از مشکلاتی که عموما برای پکیج‌ها ایجاد می‌شود، یکسره کارکردن فن پکیج است. کاربرد فن پکیج چیست؟ چرا فن پکیج روشن می‌شود اما مشعل روشن نمی‌شود؟ در این مقاله به تمامی این سوالات به طور کامل پاسخ داده‌ایم. تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

فن پکیج چیست؟

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که فن پکیج چیست؟ باید بگوییم که یکی از مهمترین قطعات پکیج است که اگر آسیب ببیند یا از کار بیافتد، پکیج شوفاژ دیواری نیز از کار می‌افتد.

فن پکیج چیست؟ فن در واقع یک قطعه خنک کننده در پکیج است که دستگاه را خنک کرده و دود حاصل از سوختن مشعل را به سمت دودکش و بیرون هدایت می‌کند. کاربرد فن پکیج برای سلامت دستگاه پکیج شوفاژ دیواری بسیار مهم است. این فن در بالای محفظه احتراق درون یک شیار قرار دارد. در ادامه این مقاله درباره کابرد فن پکیج موارد بیشتری را برای شما توضیح می‌دهیم.

کاربرد فن پکیج

وظایف و کاربرد فن پکیج برای دستگاه سبب شده است که فن، به یکی از مهمترین قطعات برای پکیج تبدیل شود. به صورتی که اگر فن به هر دلیلی از کار افتاد، باید در اسرع وقت آن را تعمیر کرد. در غیر اینصورت پکیج شوفاژ دیواری نیز آسیب‌هایی جدی می‌بیند.

اولین و مهمترین کاربرد فن پکیج، خنک نگه داشتن درون پکیج است. مشعل پکیج همیشه روشن است و درون پکیج دودی حاصل از سوختن مشعل وجود دارد. اگر فن به درستی کار نکند و درون دستگاه پکیج را خنک نکند، قطعات موجود درون پکیج به دلیل گرمای زیاد ذوب می‌شوند.

وظیفه بعدی فن درون پکیج مربوط به امنیت دستگاه می‌باشد. فن از سوختن و ایجاد آتش سوزی درون دستگاه پکیج جلوگیری کرده و امنیت دستگاه و محیط را تامین می‌کند. فن پکیج با تهویه هوای داخل دستگاه پکیج شرایط را برای سوختن بهتر مشعل فراهم می‌سازد.

از طرفی با خراج نمودن دود حاصل از سوختن مشعل از دورن دستگاه پکیج از جمع شدن گاز کربن مونوکسید در محیط و خطر خفگی جلوگیری می‌کند.

یکسره کارکردن فن پکیج

در این قسمت از مقاله درباره دلایل یکسره کارکردن فن پکیج توضیح می‌دهیم. اولین دلیلی که علت روشن ‌ماندن فن پکیج می‌باشد، بسته شدن راه دودکش می‌باشد. اگر فن پکیج خاموش نشد، در ابتدا راه خروجی دودکش را بررسی کنید. گاهش اوقات ممکن است استفاده از فلنج نامناسب برای دودکش سبب خاموش نشدن فن پکیج شود. در اینصورت شما باید برای تنظیم فلنج از افراد متخصص کمک بگیرید.

زمانی که ولتاژ برق ورودی به دستگاه پکیج کاهش پیدا کند، الکترود جرقه‌زن پکیج کار نمی‌کند. همین امر سبب می‌شود که فن پکیج یکسره کار کند. در اینصورت باید ولتاژ برق ورودی به پکیج را اندازه‌گیری کنید.

پوسیدگی یون الکترود درون دستگاه نیز علت روشن ‌ماندن فن پکیج می‌باشد. دلیل دیگر خرابی برد پکیج شوفاژ دیواری است.

علاوه بر موارد بالا، خراب بودن خود فن نیز سبب یکسره کارکردن فن پکیج است. با اینحال مواردی که گفته شد باید حتما توسط افراد متخصص و تکنسین بررسی و رفع عیب شود. در صورتی که مشاهده نمودید فن پکیج شما  به صورت یکسره کار کرد، (حتی در صورت خاموش بودن مشعل پکیج) حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

فن پکیج چیست؟
کاربرد فن پکیج
چرا فن پکیج روشن می‌شود اما مشعل روشن نمی‌شود؟

چرا فن پکیج روشن می‌شود اما مشعل روشن نمی‌شود؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چرا فن پکیج روشن می‌شود اما مشعل روشن نمی‌شود؟ باید بگوییم که این امر به دو دلیل بستگی دارد. یکی گرفتگی مسیر دودکش و دیگری خرابی پرشر دود.

 

 

 

کلام آخر

ما در این مقاله درباره علت روشن ماندن فن پکیج و یکسره کارکردن فن پکیج مطالبی را به طور کامل برای شما توضیح دادیم. همچنین درباره عملکرد و کاربرد فن پکیج نیز صحبت کردیم. متوجه شدیم که وجود فن برای دستگاه پکیج تا چه اندازه می‌تواند لازم و ضروری باشد. اگر فن پکیج به صورت یکسره کار کرد، باید حتما از افراد متخصص برای بررسی و تعمیر آن کمک بگیرید. امیدواریم این مقاله درباره علت روشن ماندن فن پکیج برای ما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد