علت بالا نرفتن فشار بار پکیج

علت بالا نرفتن فشار بار پکیج

در این مقاله می‌خواهیم درباره علت بالا نرفتن فشار بار پکیج صحبت کنیم. می‌خواهیم بدانیم بار فشار پکیج چیست؟ دلایل ثابت ماندن فشار بار پکیج چیست؟ این سوالات زمانی برای کاربر پیش می‌آید که پکیج شوفاژ دیواری را روشن کرده و سپس مشاهده می‌کند، فشارسنج پکیج شوفاژ دیواری عددی ثابت را نشان داده و تغییر نمی‌کند. راه حل افزایش فشار بار پکیج چیست؟ ما در این مقاله این سوالات را مورد بررسی قرار داده و پاسخ کاملی به آن‌ها داده‌ایم. تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

فشار بار پکیج چیست؟

قبل از اینکه درباره علت بالا نرفتن فشار بار پکیج صحبت کنیم، لازم است تا بدانیم فشار بار پکیج چیست؟

بار فشار پکیج، فشار آب در بین لوله‌های رفت و برگشت رادیاتور می‌باشد. این فشار، به فشار آب مصرفی منازل و یا محیط بستگی ندارد و مربوط به خود پکیج و رادیاتورها می‌باشد. یک نکته قابل اهمیت وجود دارد که، فشار بار همه پکیج‌ها، اعم از ایرانی و خارجی، یکسان می‌باشد.

فشار بار پکیج باید همواره عددی ثابت را نشان دهد. این فشار با افزایش دمای آب بالا می‌رود و جای نگرانی نیست. اما گاهی اوقات ممکن است که دمای آب بالا رفته ولی فشار بار پکیج ثابت بماند. علت بالا نرفتن فشار بار پکیج چیست؟ عدد فشار سنج دستگاه باید چیزی بین 1 تا 1.5 باشد. اگر با افزایش فشار آب این عدد بالاتر نرفت باید دلایل آن را مورد بررسی قرار دهید.

دلایل ثابت ماندن فشار بار پکیج

یکی از دلایلی که سبب بالانرفتن فشار بار دستگاه می‌باشد، خرابی شیر پرکن است. این شیر در زیر دستگاه پکیج شوفاژ دیواری وجود دارد. باز شدن این شیر باید در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باشد. اگر این شیر را باز کردید و باز هم فشار دستگاه تغییری نکرد، باید بدانید که شیر پرکن خراب شده است. گاها رسوب گرفتگی شیرپرکن نیز علت بالا نرفتن فشار بار پکیج می‌باشد.

از دیگر دلایل ثابت ماندن فشار بار پکیج فشار کم آب ساختمان می‌باشد. کم بودن فشار آب ورودی به پکیج شوفاژ دیواری سبب می‌شود که عقربه فشارسنج تغییری نکند. سعی کنید در ساعاتی که فشار آب ساختمان زیاد است این موضوع را دوباره بررسی کنید. اگر بازهم عقربه فشارسنج تفییری نکرد به سراغ دلایل دیگر بروید.

فشار بار پکیج چیست؟ راه حل افزایش فشار بار پکیج دلایل ثابت ماندن فشار بار پکیج

رسوب گرفتن سیم مانومتر پکیج

دلیل بعدی که سبب ثابت ماندن فشارسنج است، رسوب گرفتن سیم مانومتر پکیج می‌باشد. در این هنگام باید مهره مانومتر باز شده و به وسلیه سوزن رسوب‌زدایی شود. کمک گرفتن از یک فرد متخصص در این زمینه به شما کمک فراوانی می‌کند.

منبع انبساط پکیج

ممکن است منبع انبساط پکیج دارای باد کمی باشد. در اینصورت شما باید با باد زدن پکیج، فشار منبع انبساط پکیج را تنظیم کنید.

راه حل افزایش فشار بار پکیج

برای راه حل افزایش فشار بار پکیج باید مراحل زیر را انجام دهید. در ابتدا پکیج را خاموش کنید. جلوی پکیج ایستاده و عقربه فشارسنج را نگاه کنید. اگر عقربه پایین‌تر از عدد یک و نزدیک به صفر بود، با یک آچار شیرپرکن را باز کنید.

توجه داشته باشید که شیرپرکن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باز می‌شود. با باز شدن شیر پرکن عقربه فشارسنج بالا می‌آید. زمانی که عقربه روی خطر 1.5 ایستاد، سریع شیز را ببندید.

اگر با باز کردن شیر فشار پرکن عقربه بازهم تغییری نکرد، برای بررسی موارد ذکر شده در بالا با نمایندگی پکیج شوفاژ دیواری خود تماس بگیرید.

کلام آخر

ما در این مقاله دانستیم که منظور از فشار بار پکیج چیست؟ همچنین با علت بالا نرفتن فشار بار پکیج و دلایل ثابت ماندن فشار بار پکیج نیز به طور کامل آشنا شدیم. از طرفی آموختیم راه حل افزایش فشار بار پکیج چیست.

اگر فشارسنج دستگاه به درستی کار نکند و فشار پکیج شوفاژ دیواری به نشان دهد، عواقبی جبران ناپذیر به همراه دارد. چرا که ممکن است فشار دستگاه بیش از حد بالا رفته ولی فشارسنج آن را نشان ندهد و سبب وارد شدن آسیب هم به دستگاه و هم به محیط شود. بنابراین اگر متوجه شدید عقربه فشارسنج مدتی ثابت مانده است حتما با افراد متخصص تماس بگیرید. امیدواریم این مقاله درباره علت بالا نرفتن فشار بار پکیج برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد