علت فشار کم آب گرم پکیج

علت فشار کم آب گرم پکیج

در این مقاله می‌خواهیم درباره علت فشار کم آب گرم پکیج مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که فشار آب گرم پکیج به طور ناگهانی کاهش پیدا می‌کند. دلایل افت فشار آب گرم چیست؟ چرا فشار آب گرم کاهش پیدا می‌کند؟ با ما همراه باشید تا با پاسخ تمامی این سوالات آشنا شویم.

دلایل افت فشار آب گرم

از آنجایی که پیکج شوفاژ دیواری در کمترین زمان آب را گرم می‌کرد، به سرعت توانست در میان رقبای خود پیروز شده و به جایگاه ویژه‌ای دست پیدا کند. مزایای پکیج شوفاژ دیواری، این دستگاه را به یکی از پرکاربردترین دستگاه‌ها تبدیل کرده است.

متاسفانه گاهی اوقات فشار آب گرم در خانه‌ها کم می‌شود. در این قسمت ما دلایل افت فشار آب گرم را بررسی می‌کنیم.

کم شدن فشار آب گرم پکیج بدین معنا است که، هنگامی که شما شیر آب سرد را باز می‌کنید، آب با فشار زیادی از لوله‌ خارج می‌شود. اما زمانی که شیر آب گرم را باز می‌کنید، آب بسیار کم است. کم بودن فشار آب گرم مشکلاتی در شستشو، حمام کردن و… را به وجود می‌آورد.

این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه مسافت شیر آب گرم از پکیج بیشتر باشد، فشار آب کمتر است. اما اگر فشار آب گرم از همه شیرها کم باشد، باید به دنبال مشکل و راه حل آن باشیم.

دلایل افت فشار آب گرم

چرا فشار آب گرم کاهش پیدا می‌کند؟

چرا فشار آب گرم کاهش پیدا می‌کند؟

  • پایین بودن فشار دستگاه

فشار نرمال دستگاه پکیج شوفاژ دیواری باید بین 0.7 تا 1.5 بار باشد. اگر عقربه فشارسنج عددی پایین‌تر از 0.7 باشد، پکیج اصلا آب گرم تولید نمی‌کند. بنابراین در درجه اول عقربه فشارسنج را بررسی کنید. اگر فشار دستگاه در حال نرمال بود، بقیه موارد را بررسی کنید.

  • نشتی آب در پکیج‌

یکی از دلایل افت فشار آب گرم در پکیج، نشتی آب است. ممکن است پکیج و یا رادیاتور نشتی داشته باشد. یا لوله‌های موجود در ساختمان دچار شکستگی و نشتی شده باشد.

  • خرابی منبع انبساط

خرابی منبع انبساط علت فشار کم آب گرم پکیج می‌باشد. نبودن باد در منبع انبساط پکیج و سوراخ بودن آن از دلایل افت فشار آب گرم است. این مورد باید توسط یک تکنسین بررسی گردد.

  • خرابی شیرپرکن

ممکن است علت فشار کم آب گرم پکیج خرابی شیرپرکن باشد. باز بودن و یا خراب بودن آن سبب خاموش شدن پکیج شده و فشار آب کاهش پیدا می‌کند.

  • وجود هوا در پکیج

اگر پکیج و رادیاتور شما نیاز به هواگیری داشته باشد، با مطالعه مقاله هواگیری رادیاتورها در همین سایت به راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. کافی است کلمه هواگیری رادیاتورها را در سایت جستجو کنید.

  • خرابی مبدل پکیج

ممکن است خرابی و یا از کار افتادن مبدل پکیج از دلایل افت فشار آب گرم باشد. در اینصورت تعمیرکاران ماهر باید آن را بررسی و تعمیر کنند.

کلام آخر

بیشتر افرادی که از پکیج به عنوان یک آبگرمکن استفاده می‌کنند، با مشکل کم شدن فشار آب گرم پکیج رو به رو شده‌اند. علت فشار کم آب گرم پکیج به عمول مختلفی بستگی دارد. در این مقاله دلایل افت فشار آب گرم به خوبی توضیح داده شده است.

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چرا فشار آب گرم کاهش پیدا می‌کند؟ بهتر است دلایل بالا را به دقت مطالعه کنید. در نظر داشته باشید که عوامل گفته شده باید توسط افراد تکنسین بررسی شود. بنابراین در صورت مشاهده کم شدن فشار آب گرم و ادامه داشتن آن با نمایندگی پکیج خود تماس بگیرید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد