علت خاموش شدن مشعل پکیج

علت خاموش شدن مشعل پکیج

در این مقاله می‌خواهیم علت خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری را بررسی کنیم. چرا پکیج بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود؟راه حل رفع خاموش شدن مشعل پکیج چیست؟ این‌ها بیشترین سوالاتی هستند که برای کاربران پیش آمده است. ما در ادامه این مقاله پاسخ تمامی این سوالات را برای شما توضیح می‌دهیم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پکیج شوفاژ دیواری

پکیج‌های شوفاژ دیواری علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارند ممکن است با مشکلاتی نیز همراه باشند. یکی از مشکلاتی که پکیج‌های شوفاژ دیواری دارند این است که مشعل آن‌ها به یکباره خاموش می‌شود. این مشکل برای تمامی پکیج‌ها ممکن است اتفاق بیافتد. اکنون برای شما این سوال پیش می‌آید که علت خاموش شدن مشعل پکیج چیست؟ اگر تاکنون با این مشکل مواجه شدید و یا هنوز پکیج شما با مشکل خاموش شدن رو به رو نشده است به شما پیشنهاد می‌کنیم، برای دانستن دلیل آن تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمائید.

چرا پکیج بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود؟

علت خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری ممکن است به دلایل مختلفی بستگی داشته باشد. آگاهی کامل از این دلایل به شما کمک می‌کند که زودتر راه حل مشکل خاموش شدن را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

  • قطع منبع انرژی

از آنجایی که پکیج‌های شوفاژ دیواری با استفاده از برق و گاز کار می‌کنند، قطع شدن هر یک از آن‌ها علت خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری می‌باشد. این خاموش شدن در عرض چند ثانیه اتفاق می‌افتد. بعضی از پکیج‌ها چراغ قرمزی دارند که پس از قطع برق و گاز روشن می‌شود. توجه به این چراغ به شما در تشخیص مشکل کمک زیادی می‌کند.

بنابراین شما اگر با خاموش شدن مشعل پکیج رو به رو شدید باید اول از وصل بودن برق دستگاه و گاز مطمئن شوید. اگر این دو مورد مشکلی نداشت به سراغ دیگر دلایل بروید. در ادامه  دیگر دلایل خاموش شدن مشعل پکیج را برای شما توضیح داده‌ایم.

  • هواگیری رادیاتورها

دلیل بعدی که ممکن است سبب خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری شود، هواگیری رادیاتورها می‌باشد. هواگیری رادیاتورها یک پدیده کاملا طبیعی است که برای همه رادیاتورها اتفاق می‌افتد. برای اینکه با نحوه هواگیری رادیاتورها آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله هواگیری رادیاتورها را مطالعه بفرمائید.

  • خرابی پمپ دستگاه

از مهمترین علت خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری خرابی پمپ دستگاه می‌باشد. پمپ پکیج که سیرکولاتور نام دارد، باید آب را درون دستگاه پکیج به گردش درآورد. زمانی که پمپ دستگاه خراب باشد، آب درون دستگاه پکیج به جریان نمی‌افتد. در این هنگام برد دستگاه فرمان روشن شدن پکیج را صادر نمی‌کند. بنابراین در صورت روشن نشدن مشعل پمپ آن را نیز بررسی کنید.

  • خرابی برد دستگاه

خراب شدن برد دستگاه، از دیگر علت خاموش شدن مشعل پکیج شوفاژ دیواری است. برد دستگاه پکیج شوفاژ دیواری مهمترین قسمت آن است که اختلال در عملکرد آن پکیج را از کار می‌اندازد. خرابی برد یک اختلال تخصصی است و افراد معمولی نمی‌توانند آن را تعمیر کنند. بنابراین اگر علت خاموش شدن مشعل پکیج دیواری از برد آن است، باید آن را به یک متخصص بسپارید.

چرا پکیج بعد از چند ثانیه خاموش می‌شود؟

  • ایجاد رسوب در مسیر لوله‌ها

درباره ایجاد رسوب در مسیر لوله‌ها باید بگوییم، از آنجایی که آب شهری در لوله‌ها جریان دارد، ممکن است که لایه‌ای از رسوبات در لوله‌ها ایجاد شود. در اینصورت مسیر رفت و آمد آب بسته شده و رسوب، علت خاموش شدن مشعل پکیج می‌شود. اگر مشکل خاموش شدن، رسوبات درون لوله‌ها باشد باید از سختی‌گیر و رسوب‌زدا استفاده کنید. شما می‌توانید این وسیله را بر روی پکیج خود نصب کرده و از ایجاد رسوب و خراب شدن پکیج خود جلوگیری کنید.

 

کلام آخر

ما در این مقاله با علل خاموش شدن مشعل پکیج‌های شوفاژ دیواری آشنا شدیم. دلایل ارائه شده در این مقاله از مهمترین مواردی بود که ممکن است علت خاموش شدن مشعل پکیج باشد. البته دلایل دیگری نیز وجود دارد که تنها افراد باتجربه و متخصص در این زمینه قادر به شناسایی و تعمیر آن‌ها می‌باشند. اگر شما با این مشکل مواجه شدید حتما با افراد آگاه مشورت کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد