دلایل گرم نشدن رادیاتورها

دلایل گرم نشدن رادیاتورها

گاهی اوقات پکیج روشن شده و آب گرم می‌شود. اما رادیاتورها گرم نشده و هوای محیط سرد است. د این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم دلایل گرم نشدن رادیاتورها چیست؟ چرا آب گرم می‌شود ولی شوفاژ نه؟ چرا رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند؟ اگر رادیاتورها و شوفاژ شما با این مشکل رو به رو هست، بع شما پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله را مطالعه بفرمائید.

چرا رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند؟

امروزه بخاری‌ها و دیگر وسایل گرم‌کننده، جای خود را به پکیج و شوفاژ داده است. اما رادیاتورها و شوفاژ نیز مشکلاتی را به همراه دارند که به راحتی قابل حل می‌باشد. یکی از این مشکلات گرم نشدن مطلوب آن‌ها می‌باشد. چرا رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند؟ این اولین سوالی است که در هنگام مواجه شدن با این مشکل برای شما پیش می‌آید.

دلایل گرم نشدن رادیاتورها می‌تواند مربوط به عوامل مختلفی باشد. بعضی از این مشکلات توسط کاربر قابل حل شدن است. اما مشکلات تخصصی باید توسط شخص متخصص بررسی و رفع شود.

 • پایین بودن فشار آب

زمانی که فشار آب ساختمان و فشار آب ورودی به شوفاژ پایین باشد، پکیج نمی‌تواند به خوبی کار کرده و در نتیجه شوفاژها گرم نمی‌شوند. لازم قبل از بررسی هر موردی در ابتدا از فشار آب ساختمان خود اطمینان حاصل کنید. اگر فشار آب مشکلی نداشت به سراغ بقیه موارد بروید.

 • وجود هوا در رادیاتور

یکی از رایج‌ترین دلایل گرم نشدن رادیاتورها وجود هوا در آن‌ها می‌باشد. عوامل مختلفی وجود دارند که باعث ایجاد هوا در رادیاتورها می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله هواگیری رادیاتورها در همین سایت، از نحوه رفع این مشکل آگاه شوید.

 • کاهش فشار پکیج

از دیگر دلایل گرن نشدن رادیاتورها، کاهش فشارپکیج می‌باشد. شما باید عدد فشار پکیج را بر روی فشارسنج پکیج مشاهده کنید. عدد آن باید بین 1 تا 1.5 باشد. در صورتی که عقربه فشارسنج زیر عدد 1 باشد، باید مشکل را برطرف کنید. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله علت بالا نرفتن فشار بار پکیج، از راه‌های رفع این مشکل مطلع شوید.

 • رسوب گرفتن شوفاژ

ممکن است علت بعدی رسوب گرفتن شوفاژ باشد. با توجه به سختی آب گردشی در پکیج و شوفاژ، ممکن است مقداری رسوبات در لوله‌های رادیاتور ته‌نشین شده باشد. این رسوبات از گردش صحیح آب جلوگیری کرده و سبب ایجاد مشکل می‌شوند. در این صورت لوله‌ها رادیاتورها باید اسیدشویی و رسوب‌گیری شوند. این کار باید توسط افراد متخصص صورت پذیرد.

 • خرابی شیر آب رادیاتور

اگر شیر آب رادیاتور خراب باشد، آب به درستی در لوله‌های رادیاتور جربان پیدا نمی‌کند. بنابراین سبب گرم نشدن شوفاژ می‌شود.

چرا رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند؟ چرا آب گرم می‌شود ولی شوفاژ نه؟

چرا آب گرم می‌شود ولی شوفاژ نه؟

گاهی اوقات ممکن است این مشکل برای پکیج و رادیاتورهای شما هم پیش آمده باشد، که آب مصرفی گرم است ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند. در این قسمت قصد داریم به سوال چرا آب گرم می‌شود ولی شوفاژ نه؟ پاسخ دهیم.

 1. دستگاه در حالت تابستانی است.
 2. خرابی برد الکترونیک.
 3. خرابی پمپ.
 4. خرابی فلوسوئیچ.
 5. خرابی محرک الکتریکی شیر سه طرفه.
 6. استفاده از رادیاتورهایی با جنس نامرغوب.
 7. کوتاه بودن ارتفاع شعله (به علت کم بودن فشار گاز ساختمان و یا تنظیم نبودن شیر گاز).
 8. کم بودن ظرفیت حرارتی دستگاه نسبت به بار گرمایشی ساختمان.
 9. نیمه باز بودن شیرهای رفت و برگشت دستگاه‌ها و رادیاتورها.
 10. ضعیف شدن فنر سوپاپ بای‌پس و یا سوپاپ نیمه‌بازمانده.
 11. کاهش دقت NTC گرمایش.
 12. لوله کشی نامناسب مدار گرمایش (پیچ و خم زیاد،سایز غيراستاندارد).
 13. جا به جا بستن شیلنگ‌های رفت و برگشت.

تمامی موارد بالا می‌تواند سبب گرم شدن آب شده در حالی که رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند.

سخن پایانی

ما در این مقاله با دلایل گرم نشدن رادیاتورها آشنا شدیم. داغ نشدن شوفاژ یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای پکیج‌ها پیش می‌آید. اطلاعات کافی درباره علت بروز این مشکل کمک فراوانی به شما رد رفع آن می‌کند. بعضی از مشکلات پکیج‌ها و شوفاژ به روش دستی و بدون نیاز به متخصصین رفع می‌شود.

اما باید بدانید بعضی از مشکلات را باید حتما افراد آگاه به قطعات و تعمیرات پکیج انجام دهند. بنابراین اگر آشنایی کافی با روش تعمیرات پکیج ندارید، بهتر است در صورت بروز مشکل با نمایندگی پکیج خود تماس حاصل فرمائید.

همچنین در این مقاله دانستیم که چرا رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند؟ و چرا آب گرم می‌شود ولی شوفاژ نه؟ امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد