علت انفجاری روشن شدن پکیج

علت انفجاری روشن شدن پکیج

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در لحظه روشن شدن پکیج، صدای انفجار یا ترکیدن شعله پکیج را بشنوید. علت انفجاری روشن شدن پکیج و علت ترکیدن شعله پکیج چیست؟ آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است؟ راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج چه مواردی می‌باشد. در ادامه این مقاله تمامی این سوالات را مورد بررسی قرار داده و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

علت ترکیدن شعله پکیج

استفاده از هر وسیله‌ای با مشکلاتی همراه می‌باشد. پکیج شوفاژ دیواری نیز از این قائده مستثنی نیست. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پکیج ایجاد شود، ترکیدن شعله و انفجاری روشن شدن آن است. زمانی که شما آب گرم را باز می‌کنید، شعله پکیج روشن می‌شود. در این هنگام صدایی شبیه به انفجار از دستگاه ایجاد می‌شود. در ادامه علت انفجاری روشن شدن پکیج را بیشتر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • فاصله زیاد بین مشعل و فندک

از مهمترین علت ترکیدن شعله پکیج فاصله زیاد بین مشعل و فندک می‌باشد. حد نرمال این فاصله 3 الی 5 میلی‌متر است. اگر این فاصله زیاد باشد، گاز در محفظه پکیج جمع شده و در هنگام روشن شدن، صدای انفجار می‌دهد. بنابراین در مرحله اول این فاصله را چک کنید. اگر مشکلی نداشت بقیه موارد را مورد بررسی قرار دهید.

  • تنظیم نبودن فشار گاز پکیج

تنظیم نبودن فشار گاز پکیج از علت انفجاری روشن شدن پکیج می‌باشد. اگر فشار گاز از حالت معمولی آن کمتر باشد، شعله پکیج به صورت انفجاری روشن می‌شود.

  • خرابی دودکش

اگر دودکش پکیج خراب شده باشد و یا به صورت صحیح نصب نشده باشد، گازهای تولید شده درون پکیج خارج نشده و در آن جمع می‌شوند. زمانی که فندک پکیج جرقه می‌زند، باعث شعله‌ور شدن این گازها درون پکیج شده و علت ترکیدن شعله پکیج می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله دودکش استاندارد، از خصوصیات صحیح دودکش پکیج اطلاع پیدا کنید.

  • کمبود اکسیژن در پکیج

یکی از گازهایی که برای شعله‌ور شدن شعله‌ی پکیج مورد نیاز است، اکسیژن می‌باشد. در صورتی که اکسیژن کافی وجود نداشته باشد، شعله به راحتی روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل باید پکیج خود را چک کنید. اگر دریچه‌هایی دارد، آن‌ها را باز کرده و اجازه دهید تا هوا درون پکیج به گردش در بیاید. در اینصورت، اکسیژن درون دستگاه به میزان کافی می‌رسد.

  • ضعیف شدن جرقه‌زن

ضعیف شدن جرقه‌زن علت انفجاری روشن شدن پکیج می‌باشد. ضعیف بودن فندک و جرقه‌زن، سبب می‌شود تا هنگام خروج گاز، شعله به موقع روشن نشود. در این هنگام گاز درون محفظه پکیج جمع شده و در زمانی که فندک فعال شود، شعله به حالت انفجاری روشن می‌شود.

علت ترکیدن شعله پکیج راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است؟

راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم درباره راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج صحبت کنیم. اولین راه نصب صحیح پکیج است. این نصب باید توسط یک فرد متخصص صورت گیرد تا تمام نکات ریز و مهم نصب پیکج را رعایت کند.

به نصب صحیح دودکش توجه بسیار زیادی داشته باشید. اصولی نصب کردن دودکش پکیج در بسیاری از موارد و مشکلات پکیج بسیار مهم است. در نظر داشته باشید که برای بررسی مشکلات پکیج، به هیچ عنوان نباید به تنهایی تصمیم بگیرید. همیشه و در همه مراحل از یک فرد متخصص و آشنا به پکیج و قطعات آن کمک بگیرید.

آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است؟

اگر این سوال برای شما پیش آمده است که آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است یا خیر باید بگوییم که به طور کلی انفجاری روشن شدن آن برای افراد خطرناک نیست. همچنین امکان انفجار پکیج به هیچ عنوان وجود ندارد. اما اگر این مشکل به خوبی رفع نشده و به آن بی‌توجهی شود مشکلات دیگری را برای پکیج به همراه دارد.

کلام آخر

ما در این مقاله علت انفجاری روشن شدن پکیج را دانستیم. همچنین علت ترکیدن شعله پکیج را مورد بررسی قرار دادیم. در این مقاله راه‌های جلوگیری از روشن شدن انفجاری پکیج را یاد گرفته و دانستیم آیا انفجاری روشن شدن پکیج خطرناک است یا خیر؟ امیدواریم مطالعه این مقاله اطلاعات کافی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

درخواست خدمات

پس از ثبت بلافاصله 

با شما تماس خواهیم گرفت

به زودی ...

دوره تعمیر پکیج کالداونزیا

در این دوره صفر تا صد پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا calda venezia را آموزش می‌بینید و تمام نکات را به صورت تجربی و علمی انتقال می دهیم و بصورت کلی با اصول عملکرد تمام پکیج‌های تک مبدله آشنا می شوید

8700000

7800000

سبد خرید
قیمت محصولات در حال بروز رسانی می باشد